Japoniškas “Sushi“

Sušius mėgsta dauguma žmonių, bet nedaug yra bandę juos daryti patys. Nors tikri meistrai sušius mokosi daryti 3 metus, vadovaujantis visomis instrukcijomis, sušis puikiai pavyks ir iš pirmo karto. Nors ir nebus visiškai autentiškas. Autentiškas suši gaminamas su žalia žuvimi. Sušiui tinkamos šviežios žalios žuvies Lietuvoje rasti sunku, todėl čia naudosime rūkytą lašišą. Suši smagu gaminti su draugais. Kiekvienas galite padaryti savo suši, o po to ragauti visų rūšių.

Pagrindinės suši rūšys: maki (įdaras įvyniotas į ryžius, o ryžiai į dumblį), uramaki arba išvirkščias suši (įdaras įvyniotas į dumblį, ryžiai išorėje), nigiri (jūros gėrybės dedamos ant ryžių).  Sušiai valgomi su lazdelėmis ar rankomis. Suši gabalėlis mirkomas sojos padaže, kuriame galima įmaišyti “wasabi“ krienų. Imbieras valgomas tarp suši gabalėlių, kad atgaivintų skonio receptorius.

Kad pavyktų: naudokite specialius suši ryžius (jų grūdeliai maži ir jie gerai sulimpa). Sudėtingumas: 4/5.

Sushi

Pagaminta, naudojant lietuviškus agurkus (*) ir rytietiškus likusius produktus. 10% lietuviškų ingredientų.

Ingredientai (2 porcijos , 12 suši gabalėlių, kaina žmogui su garnyru – 12Lt)

 1. 200g suši ryžių;
 2. 300g vandens*;
 3. 1/4 stiklinės ryžių acto;
 4. 0,5 valg.š. druskos;
 5. 1 valg.š. cukraus;
 6. 2 nori dumblių lapų;
 7. 1 valg.š. wasabi krienų;
 8. 6 gabalėliai marinuoto imbiero;
 9. Reikmenys: bambukinis kilimėlis, puodas.

Įdarui:

 1. 2 agurkai, išimti sėklas ir supjaustyti ilgomis juostelėmis*;
 2. 100g rūkytos lašišos, supjaustyti ilgomis plonomis juostelėmis;
 3. 2 krabų mėsos lazdelės, suplėšyti juostelėmis;
 4. 50g “Philadelphia“ tipo kremo*.

Paruošimas (30min darbo, 20min laukimo)

Ryžių paruošimas

Ryžius nuplaukite sietelyje po tekančiu vandeniu, sudėkite į puodą ir užpilkite vandeniu. Užvirkite vandenį, tada sumažinkite ugnį iki mažiausios ir virkite 20min. Ryžiams išvirus leiskite pastovėti uždengus dar 5min. Tuo metu sumaišykite actą, cukrų ir druską. Maišykite, kol ištirps, tam tikslui galite ir pavirti. Užpilkite acto mišinį ant ryžių ir gerai išmaišykite. Palaukite kol ryžiai atauš.

Maki sushi vyniojimas (agurkas ir lašiša)

Padėkite nori ant bambukinio padėkliuko. Ant dumblio dėkite ryžius. Nedėkite perdaug ryžių, pro ryžius turi matyti dumblis, o iki vieno dumblio krašto likti 2-3cm. Ant ryžių per visą ilgį dėkite “ant peilio galo“ wasabi krienų ir įdarą: pusė agurko, lašišos kiekio. Vyniokite su bambukiniu kilimėliu. Gausite suši dešrelę, kurią reiks perpjauti per pusę, o tada į tris lygias dalis su aštriu peiliu. Kaip tiksliai tai padaryti galite pamatyti čia: http://www.youtube.com/watch?v=IGF_5QR9LI8&feature=channelv=IGF_5QR9LI8&feature=channel (nuo 0:57).

Uramaki sushi vyniojimas (lašiša, krabų lazdelės, agurkas, kremas)

Jei norite vieno populiariausių suši su “philadelphia“ kremu, teks išmokti daryti išvirkščią suši. Apvyniokite bambukinį kilimėlį plėvele. Dėkite nori, o ant jo dėkite ryžius. Nedėkite perdaug ryžių, pro ryžius turi matyti dumblis, o iki vieno dumblio krašto likti 2-3cm. Ant ryžių dėkite plonai pjaustytą lašišą (pusė kiekio). Apverskite nori, taip, kad ryžiai su lašiša būtų apačioje, ant nori per visą ilgį dėkite wasabi ir įdarą: pusę agurko kiekio, krabų lazdeles ir kremą. Vyniokite su bambukiniu kilimėliu. Gausite suši dešrelę, kurią reiks perpjauti per pusę, o tada į tris lygias dalis su aštriu peiliu. Kaip tiksliai tai padaryti galite pamatyti čia: http://www.youtube.com/watch?v=Nz9EAqTBrNw (nuo 2:05).

Patiekimas

Patiekite su sojos padažu, wasabi krienais, marinuotu imbieru ir lazdelėmis. Valgydami wasabi dėkite į sojos padažą, imkite suši su lazdelėmis, mirkykite sojos padaže, o tarp sušio gabalėlių suvalgykite marinuoto imbiero.

2 Responses to Japoniškas “Sushi“

 1. Johnsonas says:

  Sushi maki yra ritinio formos, o ne rutuliuko – rutuliukas yra sferinis kūnas:)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: